środa, 18 marca 2015

#162 Didier Drogba

Witajcie serdecznie!
Dzisiaj przedstawiam zdecydowanie najlepszy i najważniejszy autograf dla mnie, który udało mi się zdobyć!
Jest to oczywiście autograf DIDIERA DROGBY! Jest on legendą Chelsea Londyn. Dzięki niemu CFC wygrała ligę mistrzów w 2012 roku. Didier strzelił wówczas w 88 minucie meczu bramkę na 1:1, doprowadzając do dogrywki. Gdzie następnie w rzutach karnych strzelił ostatnią bramkę na 4:3, wygrywając tym samym pierwszy w historii klubu Puchar Ligii Mistrzów!
Zaraz po finałowym meczu Drogba opuścił Londyn. Powrócił ponownie w 2014 roku jako piłkarz rezerwowy.
Didier rozegrał dla Chelsea ponad 240 meczy, strzelając ponad 100 bramek.
Grał w CFC w latach 2004-2012 i od 2014 do dziś.

WIKIPEDIA:
Didier Yves Drogba Tébily (ur. 11 marca 1978 w Abidżanie) – iworyjski piłkarz grający na pozycji napastnika w Chelsea. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej.
Początkowo gracz klubów francuskich, w latach 2004–2012 zawodnik Chelsea. Wraz z londyńskim zespołem m.in. trzykrotnie zdobył mistrzostwo Anglii (2005, 2006, 2010) oraz wygrał Ligę Mistrzów (2012). W finałowym meczu tych rozgrywek z Bayernem Monachium strzelił wyrównującego gola w końcówce, a w serii rzutów karnych zdobył decydującą o zwycięstwie swojej drużyny bramkę. Dwukrotny król strzelców Premier League (2007, 2010). Czterokrotnie klasyfikowany w pierwszej dziesiątce konkursu na Piłkarza Roku FIFA, w tym w 2007 na czwartym miejscu.
Dwukrotny srebrny medalista mistrzostw Afryki (2006, 2012), uczestnik mistrzostw świata w Niemczech i RPA, w których rozegrał łącznie pięć meczów i zdobył dwie bramki. Rekordzista pod względem strzelonych goli dla reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Dwukrotnie wybrany najlepszym piłkarzem Afryki (2006, 2009).
Od 24 stycznia 2007 roku ambasador dobrej woli w programie walki z AIDS ONZ[2]. W 2010 umieszczony na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu Time.